1

Size özel fırsatlardan faydalanmak ve haberdar olmak için giriş yapın!

Giriş Yap

Henüz üye değil misiniz?  Üye Ol

BEKtur Çağrı Merkezi haftanın 7 günü, 09.00-24.00 saatleri arasında hizmet veriyor.

Bizi Arayın
444 9 894

Almanya Vizesi

Almanya Vizesi

Federal Almanya Cumhuriyeti, Avrupa Birliği’nin kurucularından ve en büyük ülkelerinden biri olmakla beraber Avrupa kıtasının ortasında yer alan konumu ve güçlü ekonomisiyle en popüler turistik destinasyondur. Başkenti Berlin’dir. Para Birimi ise Euro’dur. Almanya’da yaşayan Türk nüfusuna baktığımızda Almanya ve Türkiye arasında sürekli bir akış söz konusudur. Almanya, Schengen bölgesinde yer aldığından dolayı seyahatinizden önce (Diplomatik veya Yeşil Pasaportunuz yoksa) Schengen vizesi almış olmanız gerekir. Schengen vizesi, sadece Almanya için değil Avrupa’nın büyük çoğunluğunda serbest dolaşım hakkı sağlayan izin belgesidir. Almanya vizenizi alıp Almanya’ya seyahatinizi gerçekleştirdikten sonra Schengen bölgesinde yer alan birçok Avrupa ülkesinde de rahatça seyahat edebilirsiniz. Emprovize olarak sektörde uzman profesyonel danışmanlarımızla vize başvuru sürecinizde sizlerin yanında olacağız. Seyahat amacınıza göre hangi vize türüne başvuracağınız oldukça önemli bir konudur. Doğru bir vize başvurusu, gerekli evrakların tam ve formların eksiksiz doğru bilgilerle doldurulması, Alman konsolosluğundan istenen evrakların tam hazırlanıp teslim edilmiş olması Emprovize uzman danışmanlarıyla ilerleyeceğiniz sıkıntısız bir süreç olacaktır. Seyahat amacınıza uygun vize türlerini aşağıda bulunan listeden bulabilirsiniz. Sektörde tecrübeli uzman danışmanlarımızla vize başvuru sürecinizde ve aklınıza takılan tüm sorularınızı cevaplamaktan Emprovize olarak memnuniyet duyarız. Almanya vizenizde süre sıkıntısı yaşamamak için bizimle iletişime geçin.

Vize Başvuru Aşamaları Nelerdir?

- Öncelikle gidiş amacınızı belirlemeniz gereklidir. - Seyahat amacınız 90 günden fazla mı? Az mı? Buna kara vermeniz gerekecek. - Kısa süreli seyahatlerinizde C tipi Schengen vizesine başvuru yapmanız gereklidir. - Eğer seyahatiniz 90 günden uzun ise; D tipi ulusal vize kategorisine başvuru yapmanız gerekecek.

 

  •  Fransa Schengen veya ulusal D tipi vize başvurularınızda güncel evrak temin etmeden önce mesleki durumunuzu göz önünde bulundurun.
  • Mesleki durumunuza göre gerekli evrakları konsolosluğun resmi web sayfası veya EmproVize uzman danışmanları ile belirleyebilir ve temin edebilirsiniz.

 

- Mesleki durumunuza göre temin etmiş olduğunuz belgeleriniz ile birlikte EmproVize ofisini ziyaret edebilir veya kargo aracılığı ile bizlere ulaştırabilirsiniz. - Uzman EmproVize danışmanı sizin için belgelerinizi en ince ayrıntısı ile inceleyecek ve size bir sürpriz yaşatmayacaktır. Eğer var ise; eksik veya yanlış bir belge, sizi haberdar edecektir. - Eğer dosyanızda herhangi bir eksik yok ise; konsolosluğun belirlemiş olduğu ve belirli bir düzende istediği belgelerinizi başvuru için EmproVize danışmanları hazır hale getirecektir. - Dosyanız hazırlanırken danışmanlarımız, seyahat amacınıza göre zorunlu seyahat sağlık sigortası, otel ve uçak rezervasyonları, dilekçeleriniz, fotokopileriniz, gibi konsolosluğun istemiş olduğu ayrıntıları sizler için başvuruya hazır hale getirecektir.
Evrak kontrolü ve dosyanızın hazır hale geldikten sonra sizin içinde uygun olan gün ve saate vize başvurunuz için gerekli randevuyu uzman danışmanlarımız oluşturacaktır.
- Uzman danışmanlarımızın vize başvurunuz için almış olduğu randevuya size eşlik ederek, vize başvurunuzun tüm aşamalarında yanınızda olacaktır. - Vize başvurunuz esnasında oluşacak olası herhangi bir sorun oluşmaması adına EmproVize - Danışmanı; başvuru aşaması, parmak izi ( biometri işlemleri ) ve son olarak konsolosluk harçlarının ödeme işlemlerine kadar tüm işlemleri sizinle birlikte yürütmektedir.
- Vize başvurunuzu yaptıktan sonra, konsolosluğa gerekli incelemeler için pasaportunuz ile birlikte tüm belgeleriniz yetkili vize başvuru merkezi tarafından iletilmektedir. - Yapmış olduğunuz başvuru ve belgelere ek konsolosluğun istisnai durumlarda ek belge talebinde bulunur. EmproVize danışmanı sizin adınıza takip eder ve gerekli durumlarda size bildirir ve sizin adınıza konsolosluğa ek belgelerin ibrazını yapar. - Yapmış olduğunuz başvurunuz sonuçlandığı taktirde sizin adınıza Vize başvuru merkezinden pasaportunuzu teslim alır ve pasaportunuz size güvenle ulaşana kadar takibini sağlar.